domyślne zdjęcie produktu

Terapia wisceralna

Niesamowita "szalenie" skuteczna metoda pracy manualnej, opara na patencie rosyjskieo lekarza - Aleksandra Ogułowa. Założeniem tej metody jest precyzyjna palpacja narządów wewnętrznych. Topografia jamy brzusznej, klatki piersiowej oraz układu urogenitalnego pozwala nam na dokładną lokalizację wszelakich stref bólowych, które mają wpływ nie tylko na bóle organów wewnętrznych, np. żołądka, wątroby czy trzustki, ale jak pokazuje praktyka, naprawa funkcji fizjologicznych w obrębie brzucha ma niebagatelny wpływ na dolegliwośi kostno mięśniowe.

 

Udowodniono, że praca na jeligach przynosi zaskakujące efekty w walce z bólami odcinka lędźwiowo - krzyżowego. Dlaczego? Dlatego, ze narządy miednicy mniejszej fizjologicznie "przyklejają się do kości krzyżowej, na wysokości S1, jeśli skutecznie nie opracujemy metodą wisceralną brzucha, nie wprowadzimy odpowiedniego ślizgu między narządowego, to na kręgu S1 "wisieć" nam będzie ok. 10m jelit + zawartośc, to bardzo dużo. A my musimy to codziennie nosić. Podobny schemat leczenia dotyczy każdego z organów osobno, ale pamiętać trzeba, że tylko prawidłowa współpraca międzynarządowa stanowić będzie o powrocie do zdrowia.

 

Wskazania do terapii:

  • dolegliwości żołądkowe (refluks, zgaga, żylaki przełyku)
  • dolegliwości wątrobowe
  • dolegliwości dwunastnicze i trzustkowe
  • dolegliwości woreczka żółciowego (piasek, kamienie)
  • obfite i bolesne miesiączki
  • obrzęki, dolegliwości limfatyczne
  • bóle głowy spowodowane dolegliwościami żołądkowymi
  • bezsenność, kiedy odczuwamy ciężkość zamostkowąi podżebrową
  • choroby jelit, obstrukcje, skręty jelit, żylaki odbytu, regulacja wypróżnień, poprawa perystaltyki 
  • niebagatelny wpływ na struktury kostno - mięśniowe kręgosłupa

 

Nasze działania w trakcie zabiegu, wyciszają napięcia w obrębie jam ciała, powodują natychmiastową poprawe funkcjonowania jelit, co objawia wzmożonym ruchem kosmków jelitowych, bulgotaniem, swoistym wyrażeniem przelewania się płynów wewnątrzustrojowych. Zabieg znosi napięcia powłok brzusznych, uspokaja, nadaje prawidłowy rytm pracy organów.

 

Obserwując ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego ciała włączamy terapię wisceralną do każdego zabiegu terapii na układzie kostno - mięśniowym. W połączeniu z osteopatią i terapią ktanialną - efekty terapii są rewelacyjne. Dostrzegamy wpływ tych metod, które wzajmnie sie uzupełniają, obejmują ciało pacjentam bez dzielenia go na części, a przeciwnie traktowanie organizmu holistycznie, jako całość.

 

To dla Państwa podjeliśmy trud dalszego kształcenia w kierunku terapii wisceralnej, bo naszym zdaniem, jest to jedyna słuszna droga w powrocie do zdrowia.