cranio sacralis cranio sacralis

Terapia manualna czaszkowo - krzyżowa

Terapia czaszkowo - krzyżowa polega na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej. Celem jej jest rozluźnienie struktur łącznotkankowych, których napięcie może powodować wiele kłopotów zdrowotnych. Terapia jest bardzo przyjemnym zabiegiem i lubianym przez pacjentów.

 

Nasi pacjenci bardzo często drzemią podczas zabiegu, rozluźnione ciało, zaczyna pracować w rytmie ruchu płynu mózgowo-rdzeniowego. Ten pierwotny rytm naszego organizmu, w wyniku chorób, stanów zapalnych, urazów, stresu ale również wieku, ulega zaburzeniu. Ta zmiana upośledza, a czasem nawet uniemożliwia prawidłowe działanie organizmu, powodując powstawanie bólów układu kostno - mięśniowego, ale również, bólów narządów wewnętrznych, o nieznanej etiologii. Naszą rolą jest przypomnienie naszym tkankom, tego zdrowego rytmu.

 

Terapia jest bardzo delikatna, kojąca i uwalniająca od stresu dnia codziennego, którego w dzisiejszych czasach nam nie brakuje, a jego nawarstwianie będzie potęgowało wszelkie dolegliwości dysfunkcyjne.